Hizmet Ara
1 10

Görüntülenme Sayısı 341

Nasıl Araç Kiralanır?

Kendi aracınızla seyahat etmenin mümkün ya da mantıklı olmadığı durumlarda araç kiralamak sizi oldukça rahat ettirebilir. Basit ve birçok opsiyonu bulunan araba kiralama size rahat bir ulaşım imkanı sağlar. Öncelikle, güvenilir bir "rent a car" şirketi bulmanız önemlidir. Çeşitli araç kiralama şirketleri, Hizmetjet’te sizi beklemekte.

İhtiyacınıza uygun "kiralık araba" seçerken, dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta vardır. Araç kiralama şirketlerinin sunduğu araç modelleri, fiyatlar, sigorta seçenekleri ve ek hizmetler hakkında bilgi alarak karşılaştırma yapabilirsiniz. Kiralama süresini ve kilometre sınırını göz önünde bulundurarak, bütçenize en uygun seçeneği belirleyebilirsiniz.

Araç Kiralarken Neler Yapılır?

  1. İnternet üzerinden ya da telefon ile iletişime geçerek istediğiniz tarihlerde "kiralık araba" rezervasyonu yapabilirsiniz.
  2. Kiralama sözleşmesini imzalamadan önce dikkatlice okuyun ve sonra imzalayın. Bu sözleşme, kiralama süresi, kilometre sınırını, ücretleri, ceza durumları ve sigorta gibi detayları içerir.
  3. Kimliğiniz, ehliyetiniz ve ödemeyi kredi kartınızla yapacaksanız yanınıza almaya dikkat edin.
  4. Araç kiralama hizmetini satın aldığınız yerle anlaştığınız yerde ve zamanda buluşarak aracınızı alabilirsiniz. Bazı hizmet verenler araçlarını havalimanı otoparkı gibi yerlerde sizin için hazır durumda bırakabilir.
  5. Aracı belirtilen süre boyunca kullanın ve kiralama süresi sonunda yine belirtilen yere teslim edin.

Rent a Car Nedir?

Belirli bir süre için araç kiralama hizmeti sunan işletmelere Rent a Car denmektedir. Turistik bölgelerde, büyük şehirlerde ve havaalanlarında sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Günlük, haftalık veya aylık olarak araç kiralamanıza olanak tanır.

Araç kiralama, hem bireysel hem de kurumsal ihtiyaçlar için pratik bir çözümdür. Tatillerde, iş seyahatlerinde veya özel günlerde rahatlıkla tercih edebileceğiniz kiralık arabalar, özgürlüğünüzü artırırken, seyahatlerinizi daha konforlu hale getirir.

Kiralık Araçla Kaza Yaparsanız Ne Olur?

Kiraladığınız firma ile yaptığınız sözleşmeyi incelemek iyi bir başlangıç olacaktır. Kiralama sözleşmesinde yapmanız gerekenler ve hasarın veya zararın karşılanması gibi maddeler yer alacaktır. Bunun haricinde ilk olarak kiraladığınız şirkete bildirimde bulunmak, polis raporu almak, hasar fotoğraflarını iletmeniz gerekecek. Sorununuz bunları yapamayacak kadar büyükse acil yardım hizmetlerine başvurun.

Kiraladığınız araçta hasar oluşması durumunda kasko devreye girer. Hasarın karşılanması için kasko trafik sigortanızdan bu bedeli kullanır. Eğer sürücünün trafik sigortasının limiti zararı karşılamaya yetmiyorsa kusurlu sürücüden ücret talep edilir.

Sigorta kapsamı, kiralama esnasında anlaştığınız sigorta poliçesine göre değişir. Tam kapsamlı sigorta paketleri sizi daha rahat ettirecektir. Ancak alkol gibi zararlı bir madde etkisindeyken kaza yapmanız durumunda kasko hiçbir hasarı karşılamayacaktır.

Popüler Araç Kiralama Firmaları Hangileridir?

Avis, obilet, TikTak, moov, Garenta, Getir, Wish, yolcu360, Enterprise, Sixt

Araç Kiralarken Yaş Sınırı Var mıdır?

Rezervasyon işlemi sırasında rezervasyon yapılan araca bağlı olarak bulunabilecek asgari yaş ve ehliyet sahibi olma ile ilgili bazı düzenlemeler geçerlidir. Temel olarak, her sürücü için asgari yaş 21'dir (en az 2 yıllık ehliyet sahibi olmak). Araca ve kiralamak istediğiniz firmaya bağlı olarak minimum yaştan sapma mümkündür.

Ana Sayfa Nasıl Çalışır? Hizmet Ara Hizmet Ver İletişim