Hizmet Ara
1 10

Duşakabinci

Firma kayıt işleminizi gerçekleştirin, firmanız bu sayfada ücretsiz olarak görüntülensin. Firma Kayıt

Görüntülenme Sayısı 194

Duşakabin Nedir?

Duşakabin, banyoda duş almak için kullanılan ve suyun dışarı sıçramasını önleyerek temiz bir ortam sağlayan, cam ve plastik malzemelerden yapılabilen kapalı bir alandır. Duşakabinin içerisinde su geçirmeyen zemin ve duş başlığı bulunur. Farklı modelleri bulunan ve malzeme seçenekleri ile göze çarpan duşakabinler, birçok banyo için uyum sağlamaktadır. Duşakabinler, estetik görünümleri ile banyonuzun görünümünü sadeleştirerek alan tasarrufu ve kullanım kolaylığı sağlar.

Duşakabin Modelleri

Duşakabin modeli seçerken, banyonuzun boyutu ve tarzı önemlidir. En fazla tercih edilen duşakabin modelleri ise: kare duşakabin, oval duşakabin, dikdörtgen duşakabin ve cam duşakabindir. 

Duşakabin Yapımında Kullanılan Malzemeler

Günümüzde birçok banyoda tercih edilen duşakabinlerin üretiminde birçok farklı materyal kullanılmaktadır. Bunlar: cam, plastik, alüminyum, seramik, mermer, ahşap gibi materyallerdir. 

En yaygın kullanılan duşakabin çeşidi cam duşakabinerdir. Plastik duşakabinler ise, ekonomik ve dayanıklıdır. Cam duşakabinlere göre daha hafiftir ve kolay montaj imkanı bulunur. Alüminyum duşakabinler, dayanıklı ve hafif bir materyale sahiptir. Suya dayanıklı bir malzemeden üretildiği için kullanım ömrü uzundur. Seramik veya mermer duşakabinler, lüks ve şık bir görünüme sahiptir. Pahalı olmasının haricinde montajı da zordur. Ahşap duşakabinler, doğal ve sade bir görünüme sahiptir. Suya dayanıklı olmayan bir materyale sahip olduğu için dikkatli kullanılması gerekmektedir. 

Duşakabin Montajı Nasıl Yapılır?

Banyolar için estetik bir görüntü oluşturan ve kullanışlı olan duşakabin montajının dikkatli yapılması gerekmektedir. Duşakabin montajının doğru yapılması, duşakabinin uzun ömürlü kullanılmasını sağlar ve su sızıntılarını engeller.

Duşakabinin kurulacağı alanın ölçüleri, tavan yüksekliği, alan genişliği önemli unsurlardandır. Ayrıca su ve elektrik bağlantısının doğru bir şekilde yapılması önemlidir. Su sızıntılarını önlemek için, duşakabin montajı sırasında, silikon ve japon mastikleri doğru bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Duvar ve zeminlerin su geçirmez olması gerekmektedir. 

Duşakabin Nasıl Temizlenir?

Duşakabin temizliği, estetik açıdan ve hijyenik koşullar açısından önemlidir. Düzenli olarak yapılan temizlik, kireç ve sabun kalıntılarının birikmesini önler. Kabinin içi nemli bir bez ile silinir ve kirin kabası alınır. Kirli alanlar için sert bir fırça ile evinizde mevcut olan banyo temizleyici ürünlerini kullanarak veya deterjanlı su kullanarak temizleyebilirsiniz.

Duşakabinlerin su sızdırmaz contalarını belirli aralıklar ile kontrol edilmesi ve temizlenmesi gerekir.

Duşakabinde Olması Gerekenler Nelerdir?

Kullanılacak olan duşakabin, kullanışlı ve uzun ömürlü olmalıdır. Duşakabinin içinde olması gerekenler şunlardır:

 • Su şiddet ayarının bulunması, duş deneyiminizi artırır
 • Duşakabin kapılarının kolay kapatılıp açılması rahat kullanım kolaylığı sağlayarak olası kazaları önler.
 • Duşakabin camları, suya dayanıklı ve kolay temizlenebilir özellikte olmalıdır.
 • Duşakabinin altında olabilecek su sızıntılarını önlemek için su izolasyonunun olması gerekmektedir. 

Duşakabinci Nedir?

Duşakabinci, banyolarda bulunan duşakabin tasarımı, üretimi ve kurulum/montaj hizmetleri sunan firmalardır. Doğru duşakabin seçimi ve montajı ile estetik görünüm sağlanır ve kullanım ömrü uzatılmış olur. 

Duşakabinci Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Duşakabinci seçerken, firmaların sektördeki tecrübeleri ve geçmişte yapmış oldukları işler önemlidir. Duşakabin hizmeti verdikleri referanslarını kontrol ederek firmanın kalitesi hakkında fikir sahibi olabilrsiniz.
 • İşinde iyi olan bir duşakabinci; kare, oval, dikdörtgen gibi modeller sunmalı ve çeşitlilik sağlamalıdır. 
 • Duşakabinlerin uzun ömürlü olması için kullanılan malzemelerin kaliteli ve dayanıklılığı sağlayan malzemelerden olması gerekmektedir. Paslanmaz çelik, temperli cam gibi materyallerin tercih edilmesi kullanım ömrünü artıracaktır.
 • Duşakabin fiyatları, model ve kullanılan materyal kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Bütçenize uygun olan ve kaliteli ürünler ile kullanım ömrü garantisi veren duşakabinci firmalar tercih edilmelidir.

Duşakabinci Hizmetleri Nelerdir?

Duşakabinci hizmetlerinin içerdiği hizmetler bakımlar şunlardır:

 • Banyonun ölçülerine uygun duşakabin seçimi veya tasarımı yapılır.
 • İhtiyaçlara veya zevklere göre özel tasarımlar sunulur.
 • Uzman ekipler ile hızlı ve güvenilir kurulum ve montaj hizmeti verilir.
 • Duşakabinlerin düzenli bakım ve onarımı için gerekli destek sağlanır. 
Ana Sayfa Nasıl Çalışır? Hizmet Ara Hizmet Ver İletişim