Hizmet Ara
1 10

Pet Shop

Firma kayıt işleminizi gerçekleştirin, firmanız bu sayfada ücretsiz olarak görüntülensin. Firma Kayıt

Görüntülenme Sayısı 152

Pet Shop Nedir?

Pet shop diğer adı ile evcil hayvan mağazası, evcil hayvanların ihtiyaç duyduğu ürünlerin satıldığı özel mağazalardır. Pet shoplar; köpek, kedi, kuş, balık, kemirgenler gibi çeşitli birçok evcil hayvan türlerinin beslenme ve bakım gibi ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli olan ürünleri sunmaktadır. Pet shop ürünleri ile patili dostlarınıza uygun bir yaşam alanı yaratabilir ve onların bakımını en iyi şekilde sağlayarak yaşam kalitesini artırabilirsiniz. Pet shop ürünleri, patili dostlarınız için özel olarak üretilmektedir. Kum, mama, oyuncak, tasma, kurutulmuş yemler, vitaminler ve daha birçok çeşit ürüne pet shop mağazalarından ulaşabilirsiniz. 

Pet Shop Ürün Çeşitleri

Evcil hayvan ürünlerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler sayesinde hayvan sahipleri patili dostların ihtiyacı olan malzemeleri kolay bir şekilde bulabilmektedir. Pet shop'larda satılan birçok ürün çeşidi bulunmaktadır. Bunlar:

Köpek maması, kedi maması, kuş yemleri, balık yemleri, kemirgen yemleri, özel diyet mamalar, tüy bakım ürünleri, tırnak makasları, şampuanlar, kedi kumu, tasmalar, oyuncaklar, yataklar ve yuvalar, kafesler, akvaryumlar, taşıma çantaları, vitamin ve takviyeler, anti-parazit ürünler gibi birçok çeşit ürün pet shop mağazalarında bulunmaktadır. 

Pet Shop’tan Alınabilecek Mama Çeşitleri

Patili dostlarınız için alabileceğiniz pek çok yiyecek mevcuttur. Kedi ve köpek mamaları, evcil dostunuz yaşına, hastalıklarına, cinsine göre ayrı olarak formüle edilmiş şekilde satılmaktadır. Kedi ve köpek mamalarında dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Örneğin; evcil dostunuz kısır ise mama çeşidi diğer mama çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Patili dostunuzun hormonal ve metabolizma faaliyetlerini düzenli bir şekilde sürdürebilmesi için doğru mama tercihinin yapılması gerekmektedir. Kedi ve köpek maması alırken dikkat edilmesi gereken bir başka unsur ise mamaların içeriğidir. Kediler otobur canlılardır bu yüzden kedi mamalarının içeriğinde tahıl oranının düşük olması ya da hiç kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Kedi maması tercihi yaparken patili dostunuzun yaşı önemli bir unsurdur. Köpek mamalarında da yaş önemli bir etkendir. Hareketli canlılar olan köpekler, kilolarını koruyamadığı takdirde yavru köpek maması kullanabilmektedir. Köpekler hem etçil hem de otçul hayvanlardır. Köpek mamalarının bu yüzden dengeli olması gerekmektedir, sadece et ya da sadece ot içeren besin maddelerinden oluşan köpek mamaları köpeğinizin sağlığını olumsuz etkileyebilir. Kısırlaştırılan köpek ve kedilerin hormonal dengesi diğerlerine göre daha farklıdır. Aşırı kilo alımını kontrol etmek için kedi ve köpek mamaları tercihinizi sterilised mamalardan yana kullanabilirsiniz. Evde beslenen kuş ve papağan gibi hayvanlar için de özel mamalar mevcuttur. Kuş ve papağanların gaga yapısını koruma ve metabolizmalarını destekleyici birçok mama çeşidi mevcuttur. 

Pet Shop’ta Hangi Ürünler Satılır?

Pet shoplar evcil hayvan sahiplerinin hayatını kolaylaştıran işletmelerdir. Hem hayvanların ihtiyaç duyduğu ürünleri temin eder hem de hayvan sahiplerine bakım ve beslenme konusunda rehberlik ederler. Evcil hayvan sahiplenmek isteyenler için güvenilir kaynak sunarak sağlıklı ve bakımlı hayvanların yeni yuvalarına kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Pet shoplarda evcil hayvanlarınızın beslenmesi, temizlenmesi ve oyun oynaması için birçok çeşitte ürün bulunmaktadır. Kedi maması, köpek maması, kuş yemi, kedi ipi, kedi yatağı, kedi tırmalama tahtası, köpek yatağı, köpek tasması, kedi çimi, kuş kafesi gibi birçok çeşitli ürün bulunmaktadır. 

Kedi Bakım Ürünleri

Kedi bakım ürünleri, sevimli patili dostlarımızın sağlığı için önemli bir faktördür. Kedi bakım ürünleri sayesinde; kedilerin tüyleri, tuvalet alışkanlıkları, beslenmesi gibi pek çok ihtiyacını karşılamak mümkündür. Kedi bakım ürünleri seçilirken kedinin; yaşına, sağlık durumuna ve özel ihtiyaçlarına göre seçmek önemlidir. Kedi maması, kedinin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için ana unsurdur. Yaşına göre kaliteli bir mama seçmek hem bağışıklık sistemini destekler hem de kemik ve kas yapısını korur. Tüy bakım ürünleri, kedinin tüy dökme sorunlarını kontrol etmek için önemlidir. Stresten ya da mevsim geçişlerinden dolayı tüy döken kedilerin tüy sağlığını korumak ve etraftaki tüyleri önlemek için çeşitli kedi vitaminleri önerilebilir. Tüy kusmalarını önlemek ve sindirimini kolaylaştırmak için ise kedi çimi iyi bir alternatif olacaktır. Kedilerin tuvalet alışkanlıklarını koruyarak hijyenik bir ortam oluşturmak için kedi kumu ve kedi tuvaletleri kedinin kilosuna göre seçilebilmektedir. Kapalı kedi tuvaleti sayesinde etrafa saçılan kumlar önlenerek kedinizin mahremiyetini korumasını sağlamış olursunuz. Tırmalama panoları, tırmalama tahtaları, kedi oyuncakları sayesinde kedinizin eğlenceli vakit geçirmesini sağlamanın yanı sıra gün içerisinde enerjisini atmasına yardımcı olarak sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlamış olursunuz. Kedi bakım ürünlerine hizmetJET aracılığı ile en yakın pet shop’tan ulaşabilirsiniz. 

Kuş Bakım Ürünleri

Kuşların yemek ve oyun dışında yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için bakıma da ihtiyacı bulunmaktadır. Kuşların tüyleri, gagası, deri sağlığı ile ilgili birçok bakım ürünü ve mama çeşidi bulunmaktadır. Kuş kafesi temizleme ürünleri, kuş kumu, gaga taşları, vitaminli gaga taşları gibi birçok ürün pet shop'larda bulunmaktadır. Kuş bakımında önemli olan bazı unsurlar bulunur. Kuşlar; yeterli aydınlığa, temiz kafese ve sağlıklı beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Cinslerine, yaşlarına, cinsiyetlerine göre farklı çeşitte beslenmektedir. Kuş bakımı, kuş yemleri ile ilgili bilgi almak ve en yakın pet shop’a ulaşmak için hizmetJET’i kullanabilirsiniz. 

Köpek Bakım Ürünleri

Köpek bakım ürünleri, patili dostlarımızın sağlığı için önem taşır. Köpekler insanlar gibi rutin bir yaşama ve bakıma ihtiyaç duyarlar. Evcil bir köpeğe sahip olanların günlük yaşam rutinlerinin hareketsiz geçmesinin imkanı yoktur. Sürekli yürüyüş yapan ve daima hareketli olan köpeklerin sağlıklı beslenmesi ve bakımının desteklenmesi önemlidir. Köpeklerin deri ve tüy sağlığını korumak önemlidir. Mevsim geçişlerinde ya da stresli dönemlerde tüylerin köpekleri dökülebilmektedir. Bu problemi aza indirmek için çeşitli vitaminlerle desteklenerek köpek fırçası ya da köpek tarağı ile düzenli tarayarak bu sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz. Köpeklerin cinsine ya da yaşına göre tırnak uzama süreleri değişmektedir. Köpeklerin tırnak yapısı kedilerden farklı olduğu için onlara özel tasarlanan köpek tırnak makaslarının kullanılması daha faydalı olacaktır. Köpek tuvaleti ve köpek çiş pedi sayesinde köpeklerin daha yavruyken dışarı çıkamadığı anlarda tuvaletini yapmasına yardımcı olabilirsiniz. Bunun gibi daha birçok köpek bakım ürününe hizmetJET aracılığı ile evinize en yakın pet shop'a ulaşabilir ve ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

Ana Sayfa Nasıl Çalışır? Hizmet Ara Hizmet Ver İletişim